SCHODY KAMIENNE

 

Proponujemy Państwu schody wykonane z kamienia naturalnego tj. granitu lub marmuru. Zastosowanie tego materiału daje nieograniczone możliwości zarówno w zakresie kolorystyki jak i struktury, co zapewnia niepowtarzalny efekt wizualny oraz estetyczny. Jednocześnie granit jako materiał bardzo twardy i wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, daje gwarancję, że przez długie lata wykonane z niego schody nie utracą swojego pierwotnego piękna. Dodatkowym atutem kamienia jest łatwość jego konserwacji, co przekłada się na komfort użytkowania i funkcjonalność wykonanych z niego schodów.     

               

Kamienne schody doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Stosowanie takich schodów na zewnątrz powodowane jest głównie ich wytrzymałością i odpornością na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, choć nie bez znaczenia jest ich estetyka i wysmakowana elegancja. Jeśli natomiast chodzi o układanie kamiennych schodów we wnętrzu, to utarło się, iż stosowane są one głównie w budynkach użyteczności publicznej. Ostatnimi czasy, wraz z wejściem nowoczesnego budownictwa mieszkalnego istnieje jednak duża tendencja do montowania takich schodów w domach. Architekci prześcigają się w projektowaniu wnętrz, w których kamień naturalny jest motywem przewodnim. Kamienne schody często łączone z metalem lub stylizowane, są elementem ponadczasowym, który wprowadza do domów dużo energii i daje wrażenie bliskości z naturą, gwarantując jednocześnie niepowtarzalny styl i oryginalność. Różnorodna kolorystyka i niepowtarzalny przekrój skały dają nieograniczone możliwości dopasowania go do każdego wnętrza, tworząc zależnie od koncepcji klimat eklektyczny i surowy bądź ciepły i przytulny.

 

W związku z tym, iż stopnie oraz podstopnice wykonywane są z jednego elementu kamiennego, a ich krawędzie są doskonale do siebie dopasowane, schody tworzą jednolitą całość. Efekt taki nie jest możliwy do osiągnięcia przy zastosowaniu innych materiałów, takich jak płytki czy kafle. Istnieje również możliwość łączenia marmuru i granitu, co daje ciekawy efekt.