Parapety stanowią bardzo ważny składnik wykończenia okien i jako element wyeksponowany muszą być ładne. Nie można jednak zapomnieć o ich funkcjonalności. Te dwa elementy niewątpliwie łączy w sobie kamień naturalny tj. marmur i granit, którego właściwości doskonale nadają się do produkcji parapetów.   

 

Parapety wewnętrzne, z racji tego, że nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych są wykonywane najczęściej z nieco mniej odpornego marmuru, którego piękna nie sposób przecenić. Bogaty wachlarz pastelowych barw, niepowtarzalna struktura sprawia, że wykonane z niego parapety nadają wnętrzu wyjątkowy klimat i harmonię. Marmur posiada dobre właściwości fizyczne, przez co jest łatwy w obróbce i doskonale nadaje się na parapety wewnętrzne.

 

Parapety zewnętrzne jako wystawione na działanie natury, a zwłaszcza deszczu, mrozu, czy słońca są wykonywane głównie z granitu, który cechuje się dużą twardością i odpornością na ścieranie, nie poddaje się czynnikom atmosferycznym, jak również nie wchłania wody. Posiadając te wszystkie cechy jest równocześnie podatny na obróbkę. Wszystko to sprawia, że granit jest bardzo cenionym kamieniem znajdującym m in. zastosowanie w opisanym wyżej zakresie. 

 

Powierzchnia naszych parapetów jest polerowana, co nadaje im idealnie gładką powierzchnię. Boki parapetów zakończone są w zależności od wyboru klienta, albo ćwierćwałkiem (zaokrąglona górna krawędź), albo półwałkiem (zaokrąglona górna i dolna krawędź).      

 

Należy pamiętać, że wybór właściwego materiału stanowi jedynie połowę sukcesu. Bardzo ważny jest profesjonalny montaż parapetów zapewniający ich szczelność i estetykę. Nasza firma montuje oferowane parapety gwarantując wysoką jakość usługi i fachowe doradztwo.