Kamień naturalny od wieków stanowi podstawowy i najbardziej ceniony surowiec budowlany. Od czasów starożytnych, aż po dzień dzisiejszy budowle z kamienia budzą powszechny podziw, a ich trwałość i elegancja zapewnia im ponaczasowowe piękno. Dzięki swoim właściwościom kamień znajdował i znajduje mnóstwo zastosowań w architekturze. Niegdyś używany głównie w budynkach użyteczności publicznej oraz dostępny dla wąskiego grona najbogatszych, obecnie coraz powszechniej spotykany jest w domach oraz mieszkaniach prywatnych. Niezależnie od rodzaju wnętrza (od klasycznego po bardzo nowoczesne) kamień daje nieskończone możliwości aranżacyjne i stanowi piękno samo w sobie. Podłoga, parapety, schody czy kominek wykonane z kamienia tworzą specyficzny klimat i przyciągają oko swoją niepowtarzalną strukturą i barwą.

 

Zachęcamy więc Państwa gorąco do wprowadzenia kamienia naturalnego do swojego domu, nawet w postaci drobnych akcentów takich jak fragment ściany, czy blat kuchenny. Z pewnością stanie się on dla Was inspiracją i w pełni zaspokoi Wasze wymagania estetyczne, a przez swoją trwałość zapewni ponadczasowe piękno Waszego domu.

 

Do naszych realizacjach używamy różnego rodzaju kamienia: piaskowiec, łupek, trawertyn itp. Najczęściej jednak pracujemy z marmurem i granitem, ponieważ kamienie te są najpopularniejsze i cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Aby choć trochę przybliżyć Państwu rodzaje i właściwości poszczególnych kamieni, przedstawimy poniżej ich krótki opis oraz zastosowania